Uczniowie klasy II LO w dniu 18 kwietnia uczestniczyli w I edycji Dnia Atmosfery zorganizowanego przez Katedrę Meteorologii i Klimatologii Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i Oddziału Pomorskiego Towarzystwa Geofizycznego na Wydziale Nauk o Ziemi w Toruniu. Uczniowie zwiedzili Obserwatorium Meteorologiczne UMK oraz poznali przyrządy pomiarowe znajdujące się w ogródku meteorologicznym. Dr Andrzej Araźny z pasją opowiadał o zakresie i miejscu synoptyki w naukach geofizycznych, źródłach informacji o pogodzie oraz mapie synoptycznej.