We wtorek 28 listopada o godz. 11.00 w auli Zespołu Szkół nr 2 im. mjra H. Dobrzańskiego ?Hubala? odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród zwycięzcom XIIPOWIATOWEGO KONKURSU NA PROJEKT PLAKATU PROFILAKTYCZNEGO pod hasłem: ?Nastolatów wyczyny bez narkotyków, alkoholu i nikotyny?.

Temat prac konkursowych objął wszystkie rodzaje uzależnień od środków psychoaktywnych. Organizatorzy konkursu ze Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Nr 2 przekonali się już wielokrotnie, że warto wierzyć w twórczy potencjał młodzieży, jej gotowość do wartościowej, kreatywnej aktywności i dlatego zapraszają ją do współkształtowania akcji profilaktycznych na naszym terenie. Najciekawsze prace są powielane w drukarni i masowo wykorzystywane w akcjach profilaktycznych.

Jury pod kierunkiem p. Jolanty Aleksiuk, która zajmuje się oświatą zdrowotną w aleksandrowskim Sanepidzie , wytypowało aż 16 prac do nagrodzenia spośród 217 nadesłanych z 6 szkół naszego powiatu.

Wyniki:

1 miejsce – Andrzej Rauchfleisz, Publiczne Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego w Aleksandrowie Kujawskim

2 miejsce – Mateusz Sołtys, Publiczne Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego w Aleksandrowie Kujawskim

2 miejsce – Jakub Stępiński, Publiczne Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego w Aleksandrowie Kujawskim

3 miejsce – Dominik Warpas, Publiczne Gimnazjum im. Lotników Polskich

w Aleksandrowie Kujawskim

3 miejsce – Justyna Joda, Zespół Szkół nr 2 im. mjra H. Dobrzańskiego ?Hubala? w Aleksandrowie Kujawskim.

Wyróżnienia uzyskali:

Piotr Kowalski, Ewa Izydorczyk, Melania Migdalska, Publiczne Gimnazjum im. Lotników Polskich w Aleksandrowie Kujawskim

Julia Krawiec, Publiczne Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego w Aleksandrowie Kujawskim

Weronika Wojciechowska, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Służewie

Wiktoria Wirginia Pawlak, Igor Sobczak, Sara Żbikowska , Szkoła Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Aleksandrowie Kujawskim

Julia Paczkowska, Zespół Szkół Nr 3 w Aleksandrowie Kujawskim

Wiktoria Balcerak, Karolina Osmałek, Zespół Szkół nr 2 im mjra H. Dobrzańskiego ?Hubala? w Aleksandrowie Kujawskim.

Warto nadmienić, iż tegoroczny konkurs obfitował nie tylko ilościowo. W długiej historii konkursu nigdy jeszcze nie nagrodzono aż szesnastu uczestników, co świadczy chwalebnie o jego wymiarze jakościowym. Przeświadczenie organizatorów o kreatywnym potencjale naszej młodzieży zostało po raz kolejny doświadczalnie potwierdzone.

Nagrody zostały ufundowane przez:

Zarząd Powiatu Aleksandrowskiego,

Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Aleksandrowie Kujawskim,

Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół nr 2 im mjra H. Dobrzańskiego ?Hubala” Tomasz Rychert galeria