2 października p. Henryk Sobierajski, wnuk legendarnego, niezłomnego żołnierza II Rzeczpospolitej, wręczył nagrodę specjalną i przekazał wyrazy uznania Ani Marzec, która w zeszłym roku szkolnym wzięła udział w ogólnopolskim konkursie literackim i napisała pracę pt. ,,Wojenne losy mjr. Henryka Dobrzańskiego ,,Hubala? jako przykład uniwersalnych wartości, postaw i wyborów?.

Do Tomaszowa Mazowieckiego, Opoczna i Anielina (miejsca śmierci patrona szkoły) Ania  pojechała  z wychowawcą Piotrem Umerlikiem i polonistką Katarzyną Szczepanowską.

Delegacja Zespołu Szkół nr 2 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego ,,Hubala? wzięła udział w uroczystościach   80.  rocznicy jego śmierci. W Tomaszowie odbyło się nadanie imienia ,,Hubalczyk? szynobusowi POLREGIO relacji Łódź-Tomaszów-Opoczno. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali krewni Hubalczyków. W Opocznie, w Muzeum Regionalnym,  wręczono nagrody młodzieży biorącej udział w konkursie, podziękowano nauczycielom za przygotowanie do konkursu, obejrzano wystawę poświęconą majorowi ,,Hubalowi? i statkowi noszącemu jego imię. Osią wystawy był obraz prof. Wiesława Śniadeckiego, przedstawiający postać Majora. Łukasz Ksyta, autor książki ,,Major Hubal – historia prawdziwa? opowiedział niezwykłą historię obrazu , który pływał na statku MS ,,Major Hubal?.

Ważnym akcentem uroczystości było złożenie kwiatów i zapalenie zniczy w Anielinie przy Szańcu, miejscu śmierci majora ,,Hubala?. Kwiaty złożyli członkowie Stowarzyszenia ,,Hubalowa Rodzina?, delegacja spółki POLREGIO, delegacja muzeum  w Opocznie i delegacja szkoły noszącej imię mjr. Henryka Dobrzańskiego ,,Hubala? w Aleksandrowie Kujawskim.