26 maja uczniowie klas pgd uczestniczyli w wycieczce do ZOO Safari w Borysewie. Podczas pobytu w ogrodzie zoologicznym młodzież obserwowała różne gatunki zwierząt oraz poznawała ich tryb życia. Przewodnik przekazał uczniom wiele ciekawych informacji. Wartościowym elementem wycieczki była możliwość bezpośredniego, sensorycznego kontaktu ze zwierzętami w sali edukacyjnej z terrariami oraz w Mini ZOO,  zamieszkiwanym przez miniaturowe kózki, króliki, lamy i kucyki. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z możliwości głaskania tych zwierząt – miłych i przyjaznych dla ludzi. Pogoda dopisała, było miło i ciekawie, więc wszyscy powrócili z zoologicznej wyprawy w wyśmienitych nastrojach.

Wycieczkę zorganizowano i sfinansowano przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Aleksandrowie Kuj. Sprawami organizacyjnymi zajął się Marek Lewandowski, zaś młodzieżą podczas wyjazdu opiekowały się: Sylwia Garnys, Angelika Dzioba, Marta Rynicka i Marika Zielińska.