Kontrast:
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi

Trwają praktyki zawodowe uczniów starszych klas technikum hotelarskiego z Zespołu Szkół nr 2 w Aleksandrowie Kujawskim. Miejscem tegorocznych zajęć praktycznych jest hiszpańska Malaga, w której uczniowie przebywają już od 2 września.

Uczniowie z opiekunami są zakwaterowani w domach hiszpańskich rodzin. Pracują w miejscowych hotelach, zwiedzają, zażywają słonecznych i morskich kąpieli.

Praktyka potrwa do 1 października. W ramach stażu za granicą uczniowie otrzymają certyfikaty, dyplomy i Paszporty Mobilności Europejskiej, dzięki którym zdobędą dodatkowe kwalifikacje międzynarodowe w zawodzie technika hotelarstwa.

Pobyt uczniów związany jest z unijnym projektem POWER VET we współpracy z Agencją Narodową w Warszawie i Stowarzyszeniem Przyjaciół Zespołu Szkół nr 2 im. mjra. H. Dobrzańskiego “Hubala” w Aleksandrowie Kujawskim. Opiekunami młodzieży są Mariusz Białkowski i Juan Perez.