19 kwietnia uczniowie z klas 1 TGH, 2 TEHG, 3 TEGHM, I KMH uczestniczyli w wykładzie poprowadzonym przez panie: Jolantę Aleksiuk i Teresę Banasiak z Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Aleksandrowie Kujawskim. Wystąpienie dotyczyło zasad zdrowego żywienia. Młodzież dowiedziała się m.in., jakie związki zawarte w pożywieniu są szczególnie dla nas niebezpieczne, jakich produktów należy unikać oraz w jaki sposób przygotowywać niektóre potrawy, by podczas obróbki cieplnej nie wydzielały się trujące substancje. Uczniowie poznali również nową piramidę żywienia oraz konsekwencje niewłaściwej diety. Krótko zostały omówione także choroby związane z zaburzeniami odżywiania – anoreksja i bulimia. Młodzież w skupieniu wysłuchała wykładu, a na sam koniec pojawiły się pytania związane z jego tematem.