21 września 2018 r. uczniowie liceum mundurowego reprezentowali naszą szkołę w uroczystościach związanych z  20-leciem Powiatu Aleksandrowskiego oraz nadaniem mu sztandaru. Po uroczystej sesji Rady Powiatu nastąpił przemarsz uczestników uroczystości oraz pocztów sztandarowych z orkiestrą do Kościoła pw. Przemienienia Pańskiego na mszę świętą i poświęcenie sztandaru. Następnie wszyscy przenieśli się do sali kolumnowej im. Edwarda Stachury w budynku aleksandrowskiego dworca kolejowego, gdzie Starosta Aleksandrowski ? pan Dariusz Wochna podziękował 90 fundatorom sztandaru, którym przypadł zaszczyt symbolicznego wbicia gwoździa pamiątkowego w tarczę herbową. Jednym z fundatorów jest Dyrektor ZS nr 2 ? pan Michał Wilniewczyc.