Tegoroczne obchody Dnia Poezji (21 marca) połączono w „Hubalu” z Dniem Języków Obcych, który przypada wprawdzie na 26 września, ale znajomość różnorodności językowej świata jest na tyle cenna, że wypada ją czcić przez cały rok.

Pani Krystyna Jagielska, integrując dwa językowe święta, wspólnie z nauczycielami naszej szkoły przygotowała program artystyczny – recital poezji śpiewanej – połączony z prezentacją wierszy w różnych językach. Repertuar objął znane utwory wybitnych twórców polskich i europejskich. Występ związany był z konkursem dla uczniów, których zadaniem było rozpoznanie języków, w których zaprezentowano wiersze oraz odgadnięcie, którą z zaśpiewanych piosenek napisał Edward Stachura – jeden z poetów związanych z Aleksandrowem Kujawskim.

Uczestnicy imprezy z zainteresowaniem i uwagą wysłuchali oryginalnego występu nauczycieli przed uczniowską publicznością.