21 listopada uczniowie “Hubala” uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Łodzi, sfinansowanej przez Zarząd Powiatu Aleksandrowskiego. Najważniejszym punktem wyjazdu był udział w przedstawieniu komediowym “Mayday 2” w Teatrze Powszechnym. Spektakl wywołał wśród młodzieży spontaniczne reakcje, salwy śmiechu i radości. Po przedstawieniu odbyło się spotkanie z aktorem – p. Andrzejem  Jakubasem, który w ciekawy sposób opowiedział uczniom o pracy aktora, a także pokazał kulisy teatru i sceny.

Następnie uczestnicy wycieczki zwiedzili muzeum włókiennictwa w Manufakturze Łódzkiej. Poznali etapy powstawania różnych tkanin oraz maszyny, na których je tkano.

Dopełnieniem programu wyjazdu była niezwykle ciekawa wizyta w planetarium. Seans w 3D przeniósł wszystkich w inną rzeczywistość – w podróż od głębin oceanu ku podniebnym przestworzom.

Opiekunkami uczniów były panie: Elżbieta Idziak-Szymańska, Angelika Dzioba, Marta Rynicka i Sylwia Garnys.

Wszyscy wrócili z wycieczki szczęśliwi, pełni wspaniałych wrażeń i z nadzieją na kolejne wyjazdy.