W dniu 03.12.2019 r. grupa uczniów z klasy I technikum hotelarskiego i klasy III MKH ( pracownik pomocniczy obsługi hotelarskiej ) uczestniczyła w wycieczce przedmiotowej. Młodzież odwiedziła kwatery/apartamenty  „CRYSTAL” i „IWONA” mieszczące się na ul. Kopernika w Ciechocinku.

Udział w wycieczce miał przybliżyć uczniom zakres usług noclegowo-żywieniowych, jakie oferują niesklasyfikowane, przykładowe obiekty w naszym  kraju. Najistotniejsze było wskazanie różnic między obsługą gości w tego typu miejscach a standardowymi hotelami poddanymi umownej kategoryzacji.

Obiekty, które zwiedziła młodzież, oferują ogród, wspólną kuchnię oraz taras słoneczny. Na miejscu znajduje się także plac zabaw dla dzieci. Kwatery znajdują się w cichej, spokojnej okolicy, niedaleko centrum miasta, są niezwykle zadbane i czyste. Panuje tam bardzo przyjemna atmosfera. Goście mogą bezpłatnie korzystać z WiFi i prywatnego parkingu.

Pokoje o przeróżnym spektrum barw, wyposażone są w szafy oraz nowoczesne telewizory,  niektóre z n ich mają aneksy kuchenne. Do dyspozycji gości są także łazienki i patio z widokiem na ogród. Rano serwowane jest śniadanie kontynentalne.

Uczniowie mogli poczuć magię tych spokojnych miejsc i na chwilę przenieść się do świata przyszłej pracy zawodowej.

Organizatorem wycieczki był pan Mariusz Białkowski, który wspólnie z wychowawczynią klasy I technikum, panią Żanetą Lewandowską nadzorował przebieg wycieczki. Na miejscu okazało się, że właścicielka kwater w przyszłości chętnie przyjmie na praktykę zawodową uczniów z naszej szkoły, którzy uczą się w technikum o profilu hotelarskim.