W „Hubalu” panuje coraz bardziej świąteczna atmosfera. Od rana 10 grudnia trwał kiermasz ozdób, dekoracji i świątecznych słodyczy, przygotowany przez szkolny wolontariat. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby osób niepełnosprawnych, pobierających naukę w „Hubalu”.

Po południu odbyło się świąteczne spotkanie z rodzicami, które zostało uświetnione przedstawieniem jasełek, przygotowanych przez uczniów wspólnie z opiekunami – paniami Renatą Maliszewską i Teresą Izydorczyk-Szymańską. Bogatą oprawę muzyczną stworzył pan Mariusz Białkowski, a scenografię – pani Ewa Lichtensztejn ( zobacz na Youtube : https://youtu.be/3UO6mTA_g5s ). Był także  poczęstunek  – wyborne słodycze, przygotowane przez naszych uczniów pod kierunkiem nauczycieli przedmiotów gastronomicznych.

Atmosfera jasełek, piosenki w świątecznym klimacie, pyszne wypieki z gorącymi, aromatycznymi napojami sprzyjały integracji społeczności szkolnej z rodzicami, pozwoliły także na chwilę oderwać się od zgiełku codzienności.