17 kwietnia 2021 r. nauczyciele „Hubala” uczestniczyli w konferencji online pod hasłem „Nauczyciel Gen-Z”. Jej celem było ukazanie nowych metod pracy z uczniami szkół ponadpodstawowych, inspirowanie i organizowanie procesu uczenia się uczniów oraz dostosowanie go do potrzeb współczesnej młodzieży ? pokolenia Gen Z.

Podczas wykładów poszukiwano odpowiedzi na pytania: Czego potrzebują uczniowie szkół średnich w XXI w.? Jak pokolenie boomersów ma porozumieć się z pokoleniem Gen Z? Jak sobie radzić z wyzwaniami czasów pandemii? Jak doświadczenia zdalnej edukacji wykorzystać w nowej rzeczywistość? Jak nauczyć się dbać o dobrostan nauczyciela?

Szczególną uwagę zwrócono na to, że kształtowanie kompetencji jest znacznie ważniejsze niż przekazywanie wiedzy w perspektywie funkcjonowania uczniów w rzeczywistości XXI w. To oznacza, że tylko metody aktywizujące uczniów mają rację bytu we współczesnej szkole i w tym kierunku należy zmierzać, wspierając młodzież w procesie uczenia się.