Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Zespół Szkół nr 2 im. mjra H. Dobrzańskiego "Hubala"

24 września  od  10.00 do 13.30 na stadionie miejskim w Aleksandrowie Kujawskim, po nerwowym oczekiwaniu na sprzyjającą pogodę i na przekór pandemii,  odbył się  XV POWIATOWY MIĘDZYSZKOLNY FESTYN SPORTOWO-PROFILAKTYCZNY pod hasłem NASTOLATKÓW WYCZYNY BEZ  NARKOTYKÓW, ALKOHOLU I NIKOTYNY.   

Obejrzyj film z festynu.

  Na zaproszenie  Zespołu Szkół nr 2 im. mjra  Henryka Dobrzańskiego „Hubala”   przybyli na stadion uczniowie ze wszystkich szkół z Aleksandrowa Kujawskiego oraz  Gminy Wiejskiej Aleksandrów Kujawski.

  Od lat celem imprezy jest nie tylko profilaktyka uzależnień, ale również i integracja młodzieży z różnych typów szkół, w tym również (a raczej – zwłaszcza) uczniów z ograniczoną w różnym stopniu sprawnością, którzy bardzo chętnie i szczególnie radośnie uczestniczyli w wielu konkurencjach.

Największą sportową niespodziankę rozgrywek sprawiły biegaczki i biegacze, którzy stawili się wyjątkowo licznie na linii startowej, by nadrabiać  zaległości ruchowe po kilkumiesięcznym ślęczeniu przed komputerami na lekcjach online.

Wydarzeniu od lat towarzyszy prezentacja dorobku muzycznego młodzieży z naszego powiatu. Największa artystyczną niespodzianką – i atrakcją zarazem –  był występ zespołu  wokalnego  ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Józefa Wybickiego w Aleksandrowie Kujawskim.

Motywację gospodarzy festynu z „Hubala” trafnie charakteryzuje następująca sentencja:

„Zasługę naszą  tym niechaj się  mierzy,

ile  radości zdrowej sprawiamy młodzieży.”

Duża część przybyłej na stadion młodzieży wzięła udział w konkurencjach wyczynowych i rekreacyjnych,  osiągając następujące wyniki:                                       

            Bieg dziewcząt  na 60 m:

I  – Sandra Melkowska, II  – Klaudia Więckowska, III  – Aleksandra Błaszczyk,  ZS nr 2 w Aleksandrowie Kuj.

            Bieg chłopców  na 60 m:

I  – Patryk Rudziński, II  – Seweryn Kmieć, III  – Kamil Kępski, ZS nr 2 w Aleksandrowie Kuj.

            Bieg dziewcząt  na 400 m o puchar Prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół ZS nr 2 im. mjra „Hubala”

I – Barbara Lewandowska, SP w Stawkach, II  – Julia Zawacka, SP nr 1 w Aleksandrowie Kuj.,  III –  Julia Sadowska SP nr 1 w Aleksandrowie Kuj.

            Bieg chłopców na 400 m.  o  puchar Prezesa Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Aleksandrowie Kujawskim

I – Jakub Dzik,  SP nr 1 W Aleksandrowie Kuj., II – Kacper Bednarek, SP w Przybranowie, III – Jakub Soliński, SP w Służewie.                                                                                 

Bieg dziewcząt na 400 m (szk. ponadpodstawowe)

I – Patrycja Skwara, ZS nr 2 w Aleksandrowie Kuj., II – Joanna Lipowska, LOTS w Aleksandrowie Kuj., III – Natalia Grzegórska, Szkoła Techniczna BZDZ w Aleksandrowie Kuj.

            Bieg chłopców na  800 m (szk. ponadpodstawowe):

I – Łukasz Chojnacki, LOTS w Aleksandrowie Kuj., II – Szymon Balicki, Szkoła Techniczna BZDZ w Aleksandrowie Kuj. III – Krzysztof Szwanke,  ZS nr 2  w Aleksandrowie Kuj.

ROZGRYWKI RÓŻNE

Turniej piłki nożnej chłopców szkół podstawowych:

I – SP 1 w Aleksandrowie Kuj., II –  SP 1  w Stawkach, III – SP 3 w Aleksandrowie Kuj.

Turniej piłki nożnej chłopców szkół  ponadpodstawowych:

I – ZS nr 2  w Aleksandrowie Kuj., II – LOTS, III  – Szkoła Techniczna BZDZ w Aleksandrowie Kuj.

            Turniej piłki nożnej dziewcząt:

I –  ZS nr 2  w Aleksandrowie Kuj., II – SP nr 1 w Aleksandrowie Kuj., III — LOTS w Aleksandrowie Kuj.

            Rzuty piłką do kosza dziewcząt:

I – Wiktoria Lewandowska, Szkoła Techniczna BZDZ w Aleksandrowie Kuj.

Rzuty piłką do kosza chłopców:

I – Dominik Kaźmierczak, ZS nr 2 w Aleksandrowie Kuj., II – Marcel Krzyżanowski, ZS nr 2 w Aleksandrowie Kuj., III – Szymon Urbański, SP w Stawkach.

            Konkurs siłaczek „na  rękę”  ze szkół podstawowych:

I – Wiktoria Wójcicka, II –  Amelia Kucharska, SP nr 1 w Aleksandrowie Kuj., Nadia Broda, SPTS w Aleksandrowie Kuj.

            Konkurs siłaczek „na  rękę”   ze szkół ponadpodstawowych:

I – Kalina Przybylska, ZS nr 2 w Aleksandrowie Kuj., II – , Zofia Zuchniak,   III – Kinga Lorenc, LOTS.

            Konkurs siłaczy „na  rękę”  ze szkół podstawowych:

I – Marczewski Kacper, SP nr 1 w Aleksandrowie Kuj., II – Krzysztof Chojnacki, III – Oliwier Madajczyk,  SP nr 1 w Aleksandrowie Kuj.

            Konkurs siłaczy „na  rękę”  ze szkół ponadpodstawowych:

I – Kacper Zarębski, II – Karol Chojnacki, ZS nr 1 w Aleksandrowie Kuj., III – Arkadiusz Nowak,  ZS nr 2 w Aleksandrowie Kuj.

            Rzut lotką do tarczy:

I – Roksana Balcerak, II  Olaf Jankowski, III – Norbert Osiński, ZS nr 2 w Aleksandrowie Kuj.

Biegi w workach:

I  – Wiktoria Kowalik, SP w Stawkach. II – Mateo Iorga, LOTS, III – Roksana Lewandowska, ZS nr 2 w Aleksandrowie Kuj.

Hula-hop:

I – Konrad Kulpa, ZS nr 2 w Aleksandrowie Kuj, Martyna Cyrke LOTS, III –Magdalena Rogiewicz, ZS nr 2 w Aleksandrowie Kuj.

Żonglerka dziewcząt:

I – Wiktoria Lewandowska, Szkoła Techniczna BZDZ w Aleksandrowie Kuj., II – Wiktoria Trakowska,  ZS nr 2 w Aleksandrowie Kuj, III – Amelia Kotowicz, SP nr 1  w Aleksandrowie Kuj.

Żonglerka chłopców:

I – Michał Hołtyn, SP w Stawkach, II – Kacper Mendel, III – Aleksander Wojewoda, ZS nr 2 w Aleksandrowie Kuj,.

            Skakanka:

I – Weronika Sobieszczyk, ZS nr 2 w Aleksandrowie Kuj., II – Dominik Brzóskiewicz, ZS nr 1 w Aleksandrowie Kuj.,  Nadia Broda SPTS.

            Przeciąganie liny szkół podstawowych:

I – SP w Stawkach, II – SP w Stawkach, III – SP nr 3 W Aleksandrowie Kuj.

Przeciąganie liny szkół ponadpodstawowych:

I ZS nr 2 w Aleksandrowie Kuj, II – LOTS, III – LOTS.

FESTYNOWA RESTAURACJA

Uczestnicy rozgrywek  posilali się zdrowo i obficie  przy stoisku gastronomicznym prowadzonym przez kucharzy i kelnerów z Zespołu Szkół nr 2 w Aleksandrowie Kujawskim, gospodarza festynu. Stoisko to mogło powstać dzięki następującym osobom i firmom:

–  Sklep NETTO w Aleksandrowie Kujawskim,

– Sklep spożywczy „U Krawca”, Dariusz Krawiec, ul. Długa 38,   Aleksandrów Kujawski,

-ODIDO, ul. Szczygłowskiego 10,

– Józef Kaźmierczak, Sklep Spożywczy, ul. M. Konopnickiej, Aleksandrowie Kujawski,

– Delikatesy VI-VALDI, Lidia Nagórek, ul. Piłsudskiego 8, Aleksandrowie Kujawski,

– Piekarnia Otłoczyn, Zdzisław Centkowski,

– „Cent- Mar”, Mariusz Centkowski, Chopina 31, Aleksandrowie Kujawski

– Anna Szulc, Zakład cukierniczy “WUZETKA” w Ciechocinku

-Michał Wojtak, Prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Aleksandrowie Kujawskim.

SPONSORZY NAGRÓD:

– Gmina  Miejska Aleksandrów Kujawski,

– Zarząd Powiatu Aleksandrowskiego,

– Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Aleksandrowie Kujawskim.

Tomasz Rychert