W dniu 11.09 klasa V technikum wybrała się na cykliczne wydarzenie – Kujawsko-Pomorski  SALON MATURZYSTÓW,  w tym roku zorganizowany w auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Cel wyjazdu to zapoznanie młodzieży z ofertą edukacyjną uczelni wyższych z regionu oraz z całej Polski.
       Na maturzystów czekały punkty informacyjne takich uczelni, jak: Politechnika Bydgoska, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Politechnika Łódzka, Uniwersytet Jagielloński, Akademia Hutniczo-Górnicza, Uniwersytet WSB, Wyższa Szkoła Gospodarki i inne.

Uczniom towarzyszyły panie Żaneta Borkowska – szkolny doradca zawodowy oraz Beata Borowicka – wychowawca klasy maturalnej.