W tygodniu 07-11.10.2024 r. uczniowie „Hubala” pod kierunkiem pań Joanny Działoszewskiej i Emilii Piekarskiej -Krychowiak i podjęli liczne interaktywne działania związane ze Światowym Dniem Zdrowia Psychicznego.
W poniedziałek obchodzono Dzień Uśmiechu, we wtorek – Dzień Pomocy, środa zaś była Dniem Empatii i Słuchania. Zadania, w które w tych dniach zaangażowali się uczniowie, służyły tworzeniu pozytywnych relacji, otwarciu na potrzeby innych ludzi, wzmacnianiu atmosfery życzliwości i wzajemnego wspierania się.
10 października – w Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego w auli „Hubala” odbyło się spotkanie dyskusyjne pod hasłem „Pomóż sobie i zauważ innych w potrzebie.” Organizatorem wydarzenia była pani psycholog – Małgorzata Czerwińska. Spotkaniu przyświecała myśl o tym, że zdrowie psychiczne to pełen dobrostan fizyczny, psychiczny i społeczny człowieka, w którym każda osoba może realizować swój własny potencjał i poradzić sobie ze zwykłymi stresami. Rozpoczęła je prezentacja przygotowana przez Emy Vet. Poprzez pracę indywidualną i grupach oraz dyskusję uczniowie analizowali różne aspekty zdrowia psychicznego, możliwości jego profilaktyki i ochrony. Ponadto zastanawiali się nad możliwościami pomocy sobie samym i innym w trudnościach emocjonalnych oraz co sprzyja bądź nie sprzyja zdrowiu psychicznemu uczniów w środowisku naszej szkoły. W tym dniu noszono zielone wstążki jako symbol walki z chorobami psychicznymi i depresją.
W piątek – Dzień Dobrego Słowa – poproszono uczniów o napisanie listów wdzięczności do swoich przyjaciół, nauczycieli lub bliskich osób, by mogli docenić ważne relacje w swoim życiu.
W ramach działań na rzecz zdrowia psychicznego pani Kamila Krieger przygotowała dla uczniów i rodziców materiały promujące zdrowie psychiczne. Pani Renata Maliszewska i pan Tomasz Rychert ogłosili konkurs literacki na temat przeżywania i radzenia sobie z trudnymi emocjami, uczuciami i doświadczeniami.
Uczniowie klas pierwszych i drugich uczestniczyli w spektaklu edukacyjno-profilaktycznym Teatru „Maska ” pt. „Elita szkolna”, który poruszył problem przemocy rówieśniczej i skutków, które przynosi.
Udział w zadaniach służących promocji zdrowia psychicznego zintegrował zintegrował społeczność „Hubala”. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w powyższe działania i cenne głosy w dyskusjach.