Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Zespół Szkół nr 2 im. mjra H. Dobrzańskiego "Hubala"

        Tegoroczny Tydzień Profilaktyki i Świadomości Zdrowia Psychicznego w ZSz nr 2 im. mjra H. Dobrzańskiego „Hubala” to czwarta już edycja działań promujących zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży w naszej szkole. Od 10 do 14 marca w „Hubalu” przeprowadzone zostały konsultacje dla uczniów, ich rodziców i nauczycieli, coaching, zajęcia psychoedukacyjne, warsztaty i konferencje, spotkania dyskusyjne, realizowane przez uczniów i nauczycieli oraz specjalistów z naszej szkoły, jak i przez zaproszonych w tym celu gości – także specjalistów z dziedzin związanych ze zdrowiem psychicznym, w tym jego profilaktyką i terapią. Działania te były podsumowaniem kilkumiesięcznej pracy w obszarze profilaktyki zdrowia psychicznego.
       W tygodniu tym w „Hubalu” odbywały się wydarzenia dotyczące różnorodnych aspektów zdrowia psychicznego młodych ludzi. 
W poniedziałek 10 marca grupy uczniów wzięły udział w warsztatach na temat emocji i ich właściwej autoregulacji przeprowadzonych przez psychologa psychoterapeutę oraz terapeutę uzależnień p. Annę i Piotra Gielców. 

        11 marca pani Joanna Sabała – Sobolewska, psycholog i psychoterapeuta, pomagała uczniom szkoły przysposabiającej do pracy – nastolatkom z niepełnosprawnościami – w nauce zrozumienia emocji oraz radzenia sobie z nimi. W tym dniu również miała miejsce I Powiatowa Konferencja dla Młodzieży ze Szkół Ponadpodstawowych z terenu Powiatu Aleksandrowskiego „Młodzi – Młodym w Powiecie” pod hasłem: „Zagrożenia zdrowia psychicznego młodzieży we współczesnym świecie i radzenie sobie z nimi przez młodych ludzi.” Patronat nad tym wydarzeniem objął Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty. Konferencja była kulminacją comiesięcznych kilku spotkań realizowanych w naszej szkole na tematy związane z radzeniem sobie przez uczniów m.in. na temat emocji, relacji interpersonalnych, komunikacji, potrzeb i wartości.

      W kolejnym dniu pani Ida Dębska przeprowadziła zajęcia warsztatowe dla uczniów z zakresu higieny cyfrowej, uświadamiając potrzebę przestrzegania zasad, odpowiedzialnego korzystania z Internetu, smartfona i innych narzędzi ekranowych, przypominając, że kluczowe dla naszego poczucia szczęścia są relacje międzyludzkie. Ponadto zorganizowano szereg spotkań i warsztatów dla nauczycieli oraz rodziców. Nauczyciele i zainteresowani rodzice mieli możliwość wzięcia udziału w konsultacjach, coachingu grupowym, superwizjach. Mogli dowiedzieć się, jak daną sprawę widzą inni, jak sobie radzą w podobnych sytuacjach, jak skorzystać z dobrych praktyk, lepiej zrozumieć charakter doświadczanej trudności, a także uzyskać głębszy wgląd we własne emocje. Podczas spotkania starali się rozpoznać i wzbogacić własne zasoby. Tego dnia odbyły się także spotkania konsultacyjne z rodzicami uczniów, przeprowadzone przez panią Małgorzatę Czerwińską, naszego psychologa szkolnego, a jednocześnie psychologa terapeutę z lokalnej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej.

     W czwartek 13 marca zorganizowano i przeprowadzono IV Powiatową Konferencję poświęconą ochronie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży na temat: „Złożone aspekty zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży we współczesnym świecie.” Patronat nad tą konferencją objęli Kurator Kujawsko – Pomorskiego Kuratorium Oświaty oraz Starosta Powiatu Aleksandrowskiego.

     Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Aleksandrowie Kujawskim serdecznie dziękują prelegentom, patronom i uczestnikom przedsięwzięć podjętych podczas Tygodnia Profilaktyki i Świadomości Zdrowia Psychicznego, w tym konferencji oraz warsztatów.