Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Zespół Szkół nr 2 im. mjra H. Dobrzańskiego "Hubala"

Pracownia hotelarska

    W pracowni hotelarskiej zdobywają umiejętności uczniowie technikum hotelarstwa. Zajęcia odbywają się w nowo wyremontowanym kompleksie, w którym znajduje się duża sala multimedialna do zajęć teoretycznych ze stanowiskiem recepcjonisty. Zostało ono wyposażone m. in. w  komputery z oprogramowaniem stosowanym w hotelarstwie, drukarkę fiskalną, telefon/fax oraz programator kart magnetycznych do zamków z oprogramowaniem BisHotel. Pomieszczenie jest całkowicie klimatyzowane.
     Integralną częścią pracowni jest jednostka mieszkalna i pomieszczenie do zajęć praktycznych, obsługiwane z pomocą wózka serwisowego i wózka kelnerskiego. Do zajęć praktycznych służą także: węzeł higieniczno-sanitarny i magazyn podręczny ze stosownym wyposażeniem. W pracowni znajdują się również urządzenia do obsługi gości hotelowych w zakresie wyżywienia i gastronomii. Uczniowie uczą się tu obsługi: ciśnieniowego ekspresu do kawy, kruszarki do lodu, blendera oraz wyciskarki do soków.
     Wszyscy uczniowie przystępujący do czynności związanych z nauką zawodu zostają przeszkoleni  w zakresie bhp oraz obsługi maszyn i urządzeń.