Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Zespół Szkół nr 2 im. mjra H. Dobrzańskiego "Hubala"

Wystawy, konkursy, występy, uroczysty nastrój ? bogactwo zdarzeń?  Na wiele sposobów nauczyciele i młodzież ?Hubala? świętowali 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

8 listopada 2018r. w sali im. Edwarda Stachury na dworcu kolejowym w Aleksandrowie Kujawskim odbyła się uroczystość przygotowana przez uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 4 im. Jana Pawła II w Aleksandrowie Kujawskim. Program składał się z dwóch części: montażu słowno-muzycznego ?Dla Niepodległej? oraz koncertu pieśni patriotycznych, w którym m. in. wystąpiły nasze uczennice: Kasia Burzyńska i Paulina Skonieczna.

8 i 9 listopada w auli szkoły uczniowie zaprezentowali uroczysty program artystyczny. ( zobacz na YouTube ). Wykonali pieśni oraz utwory patriotyczne i żołnierskie związane z dramatycznymi, lecz bohaterskimi dziejami naszego kraju. Uroczystość przygotowali p. Sławomira Komarczewska i p. Mariusz Białkowski.

Najważniejszym wydarzeniem obchodów 100-lecia było uroczyste zaśpiewanie hymnu narodowego na dziedzińcu szkoły przez nauczycieli i uczniów, którzy stworzyli żywy napis POLSKA, w dniu 9 listopada o godzinie 11.11. ( zobacz na YouTube ) Potem wszyscy skorzystali ze słodkiego poczęstunku, przygotowanego przez uczniów i nauczycieli  naszej gastronomii ? oczywiście w barwach narodowych.

Zwieńczeniem obchodów stulecia niepodległości była projekcja filmu ?Wilk? o wojennym bohaterze ? Zbigniewie Kruszelnickim.