Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Zespół Szkół nr 2 im. mjra H. Dobrzańskiego "Hubala"

7 listopada w naszej szkole odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Polsce „100 pytań na 100- lecie odzyskania Niepodległości”. Do rywalizacji przystąpiły cztery czteroosobowe drużyny z aleksandrowskich szkół. Zespół Szkół nr 2 reprezentowali uczniowie: Anna Marzec, Mateusz Rzepecki, Mikołaj Niedziałek i Igor Urbański.

Konkurs składał się z 6. etapów, w tym z testu wiedzy, logogryfu, pytań typu prawda czy fałsz,  konkurencji ?Jedna z czterech?, pytań sprawdzających znajomość zasłużonych postaci oraz prezentacji.

Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja konkursowa w składzie: p. Józef Nowakowski ? historyk regionalista, członek Komisji Polityki Społecznej Rady Powiatu Aleksandrowskiego (autor pytań konkursowych), p. Renata Golec ? Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Aleksandrowie Kujawskim, Przewodnicząca Rady Powiatu Aleksandrowskiego oraz p. Paulina Smykowska ? Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej i Promocji Powiatu w Starostwie Powiatowym w Aleksandrowie Kujawskim.

Największą wiedzą wykazali się uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Salezjańskiego, ale tuż za nimi z niewielką stratą punktową znaleźli się reprezentanci naszej szkoły.

Nagrody w konkursie, ufundowane przez Zarząd Powiatu Aleksandrowskiego, wręczył p. Dariusz Wochna ? Starosta Aleksandrowski, wraz z p. Wojciechem Marjańskim ? Wicestarostą Aleksandrowskim i p. Renatą Golec ? Przewodniczącą Rady Powiatu Aleksandrowskiego.  Serdecznie gratulujemy laureatom konkursu!