24 maja 2023 roku uczniowie zrzeszeni w Szkolnym Klubie Przedsiębiorczości uczestniczyli w projekcie „Przedsiębiorczość w praktyce”. Uczniowie klasy II technikum logistycznego oraz handlowego odwiedzili Powiatowy Urząd Pracy w Aleksandrowie Kujawskim, Urząd Miasta, Zakład Ubezpieczeń Społecznych  oraz Urząd Skarbowy. W tych placówkach zdobyli informacje między innymi na temat sposobu otworzenia własnej działalności gospodarczej, możliwościach dofinansowania, dokumentach, jakie należy złożyć do ZUS-u oraz jakie obowiązują formy opodatkowania.

Wszystkim paniom prowadzącym spotkania z młodzieżą serdecznie dziękujemy za  poświęcony czas, cenne i ciekawe lekcje. Dziękujemy także Burmistrzowi Aleksandrowa Kujawskiego – panu Arkadiuszowi Gralakowi za wprowadzenie  młodzieży w tajniki funkcjonowania Urzędu Miasta.

Koordynatorkami projektu są panie  Małgorzata Piotrowska oraz Joanna Kamińska.