W dniach 18 -19 czerwca 2024 r. uczniowie „Hubala” uczestniczyli w warsztatach ekologicznych. Zamieszkali w malowniczym Ośrodku Edukacji Ekologicznej i Ochrony Bioróżnorodności EKO- Czar w Czarnym Bryńsku położonym w lasach Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego. Młodzież podziwiała niezwykłe walory przyrodnicze parku krajobrazowego, zgłębiała tajniki świata przyrody oraz poznała różne gatunki drzew i roślin objętych ochroną. Uczestnicy wyjazdu podpatrywali życie najmniejszych mieszkańców lasu, a także rozpoznawali tropy zwierząt leśnych. Ponadto zwiedzili leśny rezerwat przyrody Jar Brynicy.

Po wyczerpującej i pełnej wrażeń ścieżce ekologicznej odbył się poczęstunek, uczniowie otrzymali drobne upominki, za co serdecznie dziękujemy pracownikom ośrodka. Wszyscy szczęśliwi i pełni pozytywnych wrażeń wrócili do swoich domów. Opiekunami wycieczki były panie Elżbieta Idziak-Szymańska i Sylwia Garnys.