W dniach 23 -29.09.2024 roku uczniowie „Hubala” wzięli udział w wycieczce i zwiedzali  przepiękne europejskie miasta – Brukselę oraz Paryż.
        Mieli okazję zobaczyć siedzibę Parlamentu Europejskiego, brukselską starówkę oraz rezydencję królewską. W Paryżu młodzież bawiła się w magicznym Disneylandzie, zobaczyła Wersal, mogła obejrzeć  sławne dzieła sztuki w Luwrze oraz w muzeum Orsay. W House of Dreamers młodzi ludzie wędrowali przez  kolorowy świat, sprzyjający wyobraźni dzięki artystycznej oprawie i interaktywnym instalacjom. Uczestnicy wycieczki wjechali na szczyt wieży Eiffla, płynęli statkiem po Sekwanie, zobaczyli Łuk Triumfalny. Przemierzyli wiele kilometrów po francuskich dzielnicach, widzieli wzgórze w dzielnicy Montmartre, jej malownicze uliczki  i kawiarenki. Mimo deszczowych dni, trafili również na okienka pogodowe, by nacieszyć się francuskim słońcem. Nasza młodzież, również ta z niepełnosprawnościami, poradziła sobie świetnie w każdej sytuacji – nawet w zatłoczonym francuskim metrze! Wycieczkę zorganizowała pani Elżbieta Idziak-Szymańska. Uczniów wspierali w komunikacji językowej inni uczestnicy projektu ” Wspólna Europa = Równe Szanse” – panie Anna Dysarz, Aleksandra Wilniewczyc oraz Ewa Lichtensztejn. Naukę podstaw języka francuskiego zapewniła pani Sławomira Kodłubaj – Komarczewska. Uczestnicy wycieczki wspólnie przeżyli piękne chwile.
     Zadanie realizowane jest w ramach projektu ” Wspólna Europa = Równe Szanse” (numer projektu: 2023-1-PL01-KA122-SCH-000114300) realizowanego w ramach PROGRAMU FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU SPOŁECZNEGO 2021-2027 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej” realizowanego na zasadach Programu Erasmus+
Dofinansowanie w wysokości 281 872,46 PL w tym 82,52% – budżet środków europejskich oraz 17,48% – środki budżetu krajowego.