W dniach 15.10- 17.10. 2021 grupa 13 uczniów z Zespołu Szkół nr 2 pod opieką pań: Elżbiety Idziak-Szymańskiej, Mariki Zielińskiej i Renaty Krzemińskiej brała udział w warsztatach aktywnej rehabilitacji w Centrum Niezależnego Życia w Ciechocinku. W tym czasie młodzież aktywnie i z dużym zainteresowaniem uczestniczyła w zaplanowanych zajęciach: w muzykoterapii, w ćwiczeniach na basenie solankowym, w treningu kick boxingu, w tańcach w kręgu i w nauce gry w bilard. Odbyła się również wycieczka do Muzeum Warzelni Soli, w którym uczniowie poznali proces powstawania soli. Podczas spaceru po Ciechocinku podziwiali uroki miasta i jesiennej przyrody. Ostatniego dnia pobytu przeprowadzono praktyczne ćwiczenia udzielania pierwszej pomocy. Wszyscy uczestnicy uznali, że był to bardzo radosny, pełen wrażeń  i pozytywnych emocji weekend.

Serdecznie dziękujemy panu Jerzemu Szymańskiemu  – prezesowi Stowarzyszenia Centrum Niezależnego Życia, Krzysztofowi Brodzie Sieradzkiemu, Przemkowi Iwo Gronkowskiemu, Patrycji Lewandowskiej, Bartkowi Skoniecznemu oraz pani Agnieszce Kraszewskiej za profesjonalne poprowadzenie warsztatów, wspaniałą zabawę i przyjazna atmosferę.