W środę 28 września w sali im. Edwarda Stachury przy Bibliotece Miejskiej w Aleksandrowie Kujawskim odbyły się dwa niezwykłe koncerty. Poświęcone były twórczości Edwarda Stachury, która w atrakcyjnej oprawie muzycznej syna jego bratanka, Krzysztofa, gitarzysty i wokalisty, miała szansę przemówić do wrażliwości młodszej i starszej młodzieży. Artysta wykorzystuje – w celach artystycznych – bogate wyposażenie muzycznej elektroniki, dzięki czemu solowy występ uzyskał brzmienie kilkuosobowego zespołu.
     Pierwszego koncertu wysłuchali ośmioklasiści ze szkół podstawowych w Stawkach, Służewie i Przybranowie, drugiego zaś uczennice i uczniowie szkół ponadpodstawowych z Aleksandrowa Kujawskiego. Wśród nich znaleźli się gastronomowie, hotelarze i licealiści z naszej szkoły. Niespodzianką wydarzenia była obecność Jerzego Stachury, bratanka pisarza i poety, który dał się namówić na krótkie wspomnienia o swoim niezwykłym wujku.
       Koncert odbył się z okazji 85 urodzin Edwarda Stachury dzięki staraniom Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół nr 2 im. mjra H. Dobrzańskiego „Hubala”w Aleksandrowie Kujawskim, które świętuje w tym roku swoje piętnastolecie.

Tomasz Rychert