Święta Bożego Narodzenia w klasach szkoły specjalnej przysposabiającej do pracy poprzedził wspólny wypiek świątecznych pierników, dekorowanie sal lekcyjnych oraz wykonanie pięknych ozdób choinkowych. Ważnym punktem przygotowań do świąt był także konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną. Młodzież podczas zajęć pod opieką nauczycieli wykazała się w tym roku dużą pomysłowością i starannością, a zwłaszcza zapałem w tworzeniu kartek. Niektórzy uczniowie zgłosili na konkurs po kilka prac, wykonanych różnymi technikami. Nie wyłoniono głównego zwycięzcy, ale dzięki hojności sponsorów wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody. Ufundowały je następujące firmy: Cinta Punto Warszawa, Dalprint Sp. z o.o. z Komornik k. Poznania,  Dynamic Sp. z o.o. z Warszawy, Fabryka Mazaków z  Poznania, Fabryka Pl z Bydgoszczy, Fabryka Prezentów Bogumiły Urbanek-Chroń z Tychów, La Linea Anny Dymaczewskiej z Warszawy,  PakPrint  z Katowic oraz PHUP DESPOL Dionizego Sobczaka z Legionowa.

22 grudnia uczniowie klas pgd, ich rodzice i nauczyciele spotkali się na uroczystej Wigilii. Miłym akcentem była niespodziewana wizyta uczniów klasy III liceum mundurowego i przygotowane przez nich podarunki, które wręczył św. Mikołaj. Wigilia przebiegła w radosnej atmosferze, dzięki której wszystkich ogarnął nastrój zbliżających się świąt.