Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Zespół Szkół nr 2 im. mjra H. Dobrzańskiego "Hubala"

Jak nakarmić kociego oseska? Dlaczego warto rozwijać swoje zainteresowania i jak je wykorzystać planując karierę zawodową? Jak pasja i miłość do zwierząt może zamienić się w sposób na życie? Dlaczego praca non-profit niesie tyle satysfakcji? Na te i inne pytania odpowiadano na zajęciach grupowych  z doradztwa zawodowego w ramach projektu ?Dobry zawód to przyszłość?. Zajęcia, w których uczestniczyli uczniowie klasy II LO z panią Agatą Antkowską, odbyły się 5 czerwca w schronisku dla zwierząt Disel w Wygodzie. Właściciele schroniska państwo Julia i Krzysztof to ludzie pełni pasji, empatii i miłości do zwierząt. Ich pozytywne nastawienie i radość życia przyciągają do nich wielu młodych ludzi. Zarażają dobrą energią. Pan Krzysztof opowiedział o ich drodze zawodowej, a pani Julia przybliżyła realia pracy technika weterynarii i opiekuna zwierząt.

     Młodzież poznała działających przy schronisku wolontariuszy. Ich praca bardzo pomaga stworzyć bezdomnym zwierzętom warunki, w których czują się szczęśliwe. Wolontariusze biorą także udział w procesie adopcji zwierzaków, czym przyczyniają się do znajdowania dla nich odpowiednich domów. Ich praca polega na opiece nad psami i kotami, ale także robią zdjęcia, redagują ogłoszenia, opowiadają o zwierzakach potencjalnym właścicielom.

      Okazuje się, że praca non-profit może stać się źródłem radości i ogromnej satysfakcji. Na koniec wizyty w schronisku Miśka, Bibek, Mirek, Józek i Feliks, czyli psi mieszkańcy schroniska, pokazali młodzieży piękną okolicę na długim spacerze. Spotkanie zakończyło się piknikiem. Uczestnicy zajęć powrócili z niego z nowymi doświadczeniami i pełni pozytywnej energii.

Agata Antkowska