Choć do naszej szkoły uczęszczają nastolatki i osoby pełnoletnie, można żywić przekonanie, że w każdym człowieku pozostaje cząstka dzieciństwa. Zgodnie z tą myślą obchodzono w „Hubalu” Dzień Dziecka. W ciepły czerwcowy dzień uczniowie i nauczyciele bawili się na festynie.

Były rozgrywki sportowe – piłki halowej i siatkówki, w tym mecz:  uczniowie kontra nauczyciele oraz konkursy: karaoke, wiedzy historycznej i poetycki pod hasłem „Rymować każdy może”. Szczególną rywalizacją okazał się konkurs „Mumia” – zadanie, które polegało na zamianie w mumie wybranych osób w jak najkrótszym czasie. Zwycięzcom wręczano nagrody i dyplomy. Szkolna gastronomia serwowała potrawy z grilla, pyszny żurek, przekąski, słodycze i napoje.

Na festynie bawiono się, relaksowano i integrowano. Miło było pobyć razem po długim okresie zdalnej rozłąki. Imprezę zorganizowali nauczyciele wspólnie z uczniami, a koordynatorami przedsięwzięcia byli: Żaneta Lewandowska, Małgorzata Drążkiewicz i Marcin Kołosowski.