6 marca uczniowie piątych klas technikum hotelarskiego i gastronomicznego oraz czwartej klasy liceum ogólnokształcącego wybrali się do Torunia na Dzień Otwarty UMK.   To wyjątkowe wydarzenie umożliwiło maturzystom zdobycie informacji o rekrutacji na studia oraz poznanie uniwersytetu i perspektyw, które stwarza toruńska uczelnia.

W strefie informacyjnej nasi uczniowie mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną uniwersytetu oraz zasadami rekrutacji na wybrane kierunki. Mogli również porozmawiać z przedstawicielami wszystkich 16 wydziałów.

W strefie kariery i rozwoju młodzież mogła wypełnić test predyspozycji zawodowych i porozmawiać z doradcą zawodowym z biura Karier UMK.

Strefa innowacji i sukcesów oferowała możliwość poznania, jak działają wynalazki  i nowatorskie rozwiązania, których autorami byli studenci, naukowcy      i absolwenci UMK.

Dzień na UMK to również dzień z atrakcjami. Strefa atrakcji oferowała dobrą zabawę z nagrodami w postaci  uniwersyteckich gadżetów. Uczniowie mogli zagrać w grę logiczną  Skato, zespołowe uwalnianie kreatywnej energii  oraz rozwiązać quiz o studiowaniu. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że to nie był stracony dzień, bawili się świetnie! Połączyli, zgodnie ze szkolnym zwyczajem, przyjemne z pożytecznym.

Opiekunami młodzieży były panie Aleksandra Wilniewczyc i Kamila Krieger.