Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Zespół Szkół nr 2 im. mjra H. Dobrzańskiego "Hubala"

Wyjazdy na praktyki zawodowe za granicę nie są nowością w Zespole Szkół nr 2 im. mjra Henryka Dobrzańskiego ?Hubala?. To efekt skutecznego sięgania po programy umożliwiające takie wyjazdy, a konkretnie przygotowania takich projektów, by miały szansę na pozyskanie funduszy na wyjazdy. Już cztery razy uczniowie tej szkoły wyjeżdżali na praktyki do Niemiec (przyszli gastronomicy i kelnerzy) i raz do Anglii (przyszli hotelarze).
       Wszystkie projekty miały szansę realizacji dzięki działającemu przy szkole Stowarzyszeniu Przyjaciół Zespołu Szkół imienia mjra Henryka Dobrzańskiego ?Hubala?. Autorem i koordynatorem  projektów  praktyk uczniowskich, organizowanych na terenie Niemiec jest nauczyciel – Roman Paczkowski.

        Już wiadomo, że w roku szkolnym 2019/2020 będzie kolejny taki wyjazd w ramach projektu: ?Europejska praktyka kluczem do sukcesu?. Projekt został zatwierdzony do realizacji i otrzymał dofinansowanie w ramach programu ?Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego­? finansowanego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER)   i jest realizowany przy współpracy z niemiecką firmą VITALIS w Lipsku. Na wyjazd pozyskano środki w wysokości blisko 37 tysięcy euro. Dzięki temu uczniowie nie poniosą żadnych kosztów związanych z praktyką w Niemczech. Do Lipska pojedzie 15 uczniów klas I i II technikum żywienia i usług gastronomicznych  z  opiekunem.
         Zagraniczna praktyka to integralna część szkolenia zawodowego. Ma na celu rozwój zawodowy uczestników . Umożliwia nabycie praktycznych umiejętności i pozwala porównać poziom wiedzy uczniów z oczekiwaniami stawianymi przez zagranicznych partnerów. Będzie to też okazja, by lepiej poznać język i kulturę zachodnich sąsiadów, bowiem gospodarze zaplanowali dużo atrakcji m.in. wycieczki do Drezna i Berlina.

                                  Roman Paczkowski