W ramach Tygodnia Profilaktyki Zdrowia Psychicznego Młodzieży 03.03.2022 r. w „Hubalu” odbył się  I Powiatowy Konkurs Wiedzy Psychologicznej. Jego celem było szerzenie wiedzy psychologicznej oraz rozwijanie umiejętności interpretacji zjawisk psychologicznych wśród młodzieży szkolnej.
      Składał się z 2 etapów. W pierwszym  zespoły uczniów przedstawiły prezentacje multimedialne na temat: „Promocja zdrowia psychicznego”. Drugi był turniejem, w którym w pięciu rundach każda drużyna losowała pytania i na nie odpowiadała.
      Rywalizację uczniów oceniało jury w składzie:
Małgorzata Czerwińska – psycholog z Zespołu Szkół nr 2, pedagog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej
Grażyna Buczkowska – psycholog z Placówki Socjalizacyjnej
Renata Krzemińska – logopeda z ZS nr 2
Tomasz Rychert – nauczyciel z ZS nr 2 i Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół nr 2.
       Oto wyniki konkursu:
I miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 im. „Hubala”: Amelia Jurkowska, Marta Stępkowska, Olaf Jankowski.
II miejsce przyznano drużynie z LO w Ciechocinku w składzie: Patrycja Winiecka, Hubert Borkowski, Krystian Łapciak.
III miejsce  przypadło uczniom Zespołu Szkół nr 1 CKP w Aleksandrowie Kuj.: Wiktorii Fronczyk, Oliwii Grochólskiej i Lilianie Łaszczyk.

Wyróżnienie uzyskali uczniowie Kolegium Kujawskiego X.X. Salezjanów – Weronika Rojek i Adam Zajączkowski.