21 stycznia 2020 r. uczniowie i nauczyciele klas pgd uczestniczyli w koncercie kolęd i pastorałek. Na występ zaproszono rodziców i dziadków uczniów. Gośćmi  koncertu były: Starosta Aleksandrowski ? pani Lidia Zwierzchowska,  Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej i Promocji Powiatu ? pani Paulina Smykowska oraz pani Patrycja Lewandowska ze Szkoły Językowej Native w Ciechocinku, która  m.in. zaśpiewała pieśń w języku zambijskim.

Repertuar objął tradycyjne kolędy, ale zaprezentowano również pastorałki z różnych epok, także współczesne.  Uczniowie śpiewali wspólnie z nauczycielami, z wielkim zaangażowaniem, pełnym pozytywnych emocji. Uwieńczeniem występu było wspólne wykonanie kolędy ?Gdy się Chrystus rodzi?.

Koncert kolęd i pastorałek to wydarzenie podtrzymujące piękną polską tradycję śpiewania pieśni związanych z Bożym Narodzeniem. To także okazja do integracji naszej szkolnej społeczności w artystycznym działaniu.

Imprezę przygotowali panie i panowie: Renata Krzemińska, Katarzyna Szczepanowska, Elżbieta Idziak-Szymańska, Marek Lewandowski i Juan Perez. Zakończył ją słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców ZS nr 2.