Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Zespół Szkół nr 2 im. mjra H. Dobrzańskiego "Hubala"
W związku z przypadającą w tym roku 80. rocznicą śmierci mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”, Stowarzyszenie ?Hubalowa Rodzina?, wpisując się w obchody tej rocznicy, ogłosiło dla szkół noszących imię ?Hubala? konkursy na temat swojego Patrona. Uczniom szkół ponadpodstawowych zaproponowano konkurs literacki, którego tematem były: ?Wojenne losy mjr. Henryka Dobrzańskiego >Hubala< jako przykład uniwersalnych wartości, postaw i wyborów?.
      Nasza uczennica – Anna Marzec z klasy III liceum ogólnokształcącego otrzymała w konkursie nagrodę specjalną, ufundowaną przez córkę mjr. Henryka Dobrzańskiego ?Hubala?, p. Krystynę Dobrzańską-Sobierajską i wnuka p. Henryka Sobierajskiego. Praca powstała pod kierunkiem p. Katarzyny Szczepanowskiej.
     Jury uznało, że każda z nadesłanych prac jest niezwykle ważnym wyrazem pamięci i hołdu złożonego majorowi Henrykowi Dobrzańskiemu w 80. rocznicę jego śmierci. Komisja konkursowa była pod wrażeniem wiedzy uczniów o mjr. Hubalu, przemyśleń na temat jego postawy i sposobu ich prezentowania w literackiej formie.
        Wręczenie nagród odbędzie się w Anielinie.