W Mikołajki czyli 6.12.2023 r. odbył się szkolny konkurs wiedzy o życiu i działalności Mikołaja Kopernika. Został on zorganizowany w związku z ustanowieniem bieżącego roku – Rokiem Mikołaja Kopernika. Datę powiązano z rocznicą pięćset pięćdziesiątych urodzin i czterysta osiemdziesiątą rocznicą śmierci astronoma.
Konkurs przeprowadziła p. Marta Jaroszewska. Wzięło w nim udział 23 uczniów z różnych klas- technikum, liceum oraz szkoły branżowej. Pierwsze miejsce zajęła uczennica z klasy II TL Maja Majewska, drugie miejsce uczeń z tej samej klasy Michał Bytner, zaś trzecie miejsce zdobył Alan Więckowski z klasy II K/mps.
       Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
       Serdecznie dziękujemy sponsorom konkursu:
Właścicielowi Pizzerii Cambi (ul. Lipowa 4 Aleksandrów Kujawski) Pizzeria Cambi,
Właścicielowi Pizzerii Avanti (ul. Chopina 7 Aleksandrów Kujawski) Pizzeria ,,Avanti”,
p. Barbarze Kaźmierczak – właścicielce Sklepu Spożywczo- Przemysłowego przy ul. M. Konopnickiej 8 w Aleksandrowie Kujawskim.