Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół nr 2 im. mjra H. Dobrzańskiego ?HUBALA? w Aleksandrowie Kujawskim oraz FUNDACJA Ślimak zapraszają uczniów szkół podstawowych Powiatu Aleksandrowskiego oraz uczniów szkół ponadpodstawowych województwa kujawsko-pomorskiego do udziału w POWIATOWYM KONKURSIE NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ INSPIROWANĄ TWÓRCZOŚCIĄ EDWARDA STACHURY oraz w IV WOJEWÓDZKIM KONKURSIE NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ INSPIROWANĄ TWÓRCZOŚCIĄ EDWARDA STACHURY.

Konkursy służą propagowaniu dorobku literackiego związanego z kujawską ziemią poety, pisarza i pieśniarza oraz inspirowaniu młodzieży do twórczego odbioru jego tekstów. Konkursy te:

• stwarzają uczniom możliwość wykazania się umiejętnościami w projektowaniu i wykonaniu atrakcyjnej prezentacji multimedialnej
  • dają szansę poznania twórczości Edwarda Stachury
  • są okazją do wykazania się umiejętnościami swobodnego i nieszablonowego odczytywania wybranego utworu
  • dają możliwość osobistego, autorskiego zamanifestowania własnego przekazu inspirowanego twórczością E. Stachury
  • umożliwiają rozwój umiejętności interpretacji utworów literackich przy pomocy słowa, obrazu i dźwięku są zachętą do rozwoju czytelnictwa.

Teksty E.Stachury stanowią niewyczerpany zasób inspiracji do wypowiedzi o tym, jak młody człowiek rozumie i odczuwa siebie, swoje środowisko rówieśnicze, relacje z dorosłymi, co go trapi i cieszy, czego się domaga, jak odkrywa siebie, swoją teraźniejszość oraz najbliższą i dalszą przyszłość. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursów zamieszczonym w załącznikach:

Regulamin (pobierz)

Karta zgłoszenia (pobierz)

Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół nr 2 im. mjra H. Dobrzańskiego ?HUBALA?w Aleksandrowie Kujawskim, Fundacja ŚLIMAK.