Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Zespół Szkół nr 2 im. mjra H. Dobrzańskiego "Hubala"

     W ramach Projektu „Szkoła zawodowa szansą na przyszłość” w pogodnej i niezwykle twórczej atmosferze uczniowie „Hubala” uczestniczyli w kursach carvingu, barmańskim i baristycznym.

    Kurs baristyczny prowadził Pan Tomasz Hallmann z MASTERS OF BARTENDERS. W części teoretycznej uczniowie zostali zapoznani z zagadnieniami dotyczącymi historii kawy, uprawy kawy oraz jej gatunkami. Poznali zasady pracy za barem i obsługę ekspresów.  Uczyli się przygotowywania różnych napojów alkoholowych – espresso, latte macchiato, cappuccino, americano, espresso macchiato, espresso con panna, mocha, irish coffee, frappe, kawa mrożona. Ponadto  młodzież poznała dobre praktyki higieniczne, jakie obowiązują w pracy oraz zapoznali się z metodami czyszczenia i konserwacji sprzętu. Kurs zakończył się egzaminem, który wszyscy zdali z pozytywnym wynikiem.

    Na zajęciach z carvingu młodzież poznała narzędzia wykorzystywane do rzeźbienia w owocach i warzywach. Uczestnicy kursu nauczyli się wykonywania dekoracji z wykorzystaniem rzodkiewki, kalarepy, papryki, kapusty pekińskiej, marchwi, melona, arbuza i rzepy. Piękne kompozycje są dowodem, że carving to sztuka.

      Na kursie barmańskim młodzież zdobyła  wiadomości i umiejętności związane z wykonywaniem zawodu barmana, przygotowywała różnego rodzaje napoje i drinki oraz zapoznała się z wyposażeniem i organizacją pracy cocktail baru. Warsztaty były przeprowadzone w bardzo ciekawy sposób z zastosowaniem profesjonalnego sprzętu oraz różnego rodzaju napojów. Uczniowie poznali techniki dekorowania koktajli przy pomocy świeżych owoców oraz metody przygotowywania drinków mieszanych. Nauczyli się również zasad serwowania drinków.

Gratulujemy uczniom zdobycia nowych wiadomości i umiejętności !