Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Zespół Szkół nr 2 im. mjra H. Dobrzańskiego "Hubala"

20 listopada 2019 r. młodzież naszej szkoły uczestniczyła w spotkaniu pt: „Legyndy o Aleksandrowie Kujaskim?, które odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Aleksandrowie Kuj. Podczas tego wydarzenia państwo Halina i Antoni Benedykt Łukaszewiczowie, miłośnicy folkloru Kujaw, zaprezentowali opowieści, gawędy i pieśni ludowe naszego regionu . Pan A. B. Łukaszewicz jest twórcą Słownika gwary Kujaw Wschodnich oraz Kujawskich legend, gawęd i gadek. Pani H. Łukaszewicz pięknym śpiewem prezentuje utwory kujawskie. Młodzież naszej szkoły (kl. I TGHn i grupa z PGD) wspólnie z opiekunami (J. Szklarską, J. Chrzanowską, S. Garnys, E. Wawrzyńczak) z zainteresowaniem uczestniczyła w tym wydarzeniu kulturalnym.  Organizatorem było Stowarzyszenie Kuźnia Talentów Peron 9 i 3/4 oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie Kuj.

     Aby chronić bogactwo kultury i tradycji kujawskiej przed zapomnieniem, państwo Łukaszewiczowie propagują lokalny patriotyzm poprzez żywe lekcje historii, podczas których młodzi ludzie mają możliwość wysłuchania zapomnianych gawęd i opowieści kujawskich. Dla uczniów było to cenne doświadczenie.