… obchodzony jest 21 lutego. To doskonała okazja, by zwrócić uwagę na zasoby polszczyzny, reguły rządzące naszym językiem czy też powtórzyć zasady ortografii.

W tym roku w głównym budynku ?Hubala? pojawiły się plansze, gazetki oraz broszurki językowe, które służyły powyższym celom.

Podobnie jak w poprzednich latach, przeprowadzono quiz dotyczący poprawności językowej pod hasłem ?Zostań mistrzem języka polskiego?. Nauczyciele i uczniowie rozwiązywali go za pośrednictwem aplikacji na smartfonach. Najlepszy wynik wśród nauczycieli ? 100% – uzyskała pani Sławomira Kodłubaj-Komarczewska. Natomiast w gronie  uczniów wynik 100% i I miejsce zajęła Amanda Przeździęk z klasy II THHn, II miejsce –  Patrycja Makowska z kl. II THHn, zaś III ex aequo Jakub Wojciechowski z kl. IV TGHE i Roksana Lewandowska z kl. I LO. Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i pamiątkowe koszulki.

Obchody święta języka zorganizowały panie Katarzyna Szczepanowska i Alekandra Wilniewczyc.