W dniach 04-06 lipca 2024 r. uczniowie naszej szkoły reprezentowali województwo kujawsko – pomorskie na VII Ogólnopolskim Mityngu Lekkoatletycznym Olimpiad Specjalnych w Kielcach. Honorowy patronat zawodów objęła małżonka prezydenta Polski Agata Kornhauser-Duda. To wyjątkowe wydarzenie przyciągnęło miłośników sportu z całego kraju, którzy przybyli, by dopingować uczestników i cieszyć się atmosferą radości i sportowej rywalizacji. Zawody były przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami, co dodawało im szczególnej wagi i emocji. Zawodnicy rywalizowali w różnych dyscyplinach lekkoatletycznych, prezentując swoje umiejętności i determinację.
     Krzysztof Szwanke zdobył dwa złote medale w biegu na dystansie 100 m i 400 m oraz w sztafecie 4×100 m. Pięknie zaprezentował się Dominik Dwojak, który wykazał się ogromną siłą walki i zdobył piąte miejsce w biegu na dystansie 100 m, 200 m i sztafecie 4×100 m.
     Organizatorzy zadbali o profesjonalne przygotowanie imprezy, a atmosfera była pełna sportowej rywalizacji, ale także wzajemnego wsparcia i radości. Każdy zawodnik mógł liczyć na wsparcie zarówno ze strony kolegów, jak i publiczności. Tłumy kibiców, rodziny i przyjaciele zawodników stworzyli niezapomniane widowisko, które na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

„Hubala” na zawodach reprezentowała wspólnie z uczniami pani Elżbieta Idziak-Szymańska.