Za nami półmetek zajęć zorganizowanych przez JW1515 w Bydgoszczy dla uczniów liceum wojskowego. Porozumienie szkoły i batalionu dowodzenia znacznie rozszerzyło możliwości kształcenia, pozwoliło także realizować szereg zagadnień  na obiektach  przeznaczonych  dla wojska. Do tej pory zrealizowano zajęcia z łączności, POPL, szkolenia strzeleckiego, począwszy od budowy, przeznaczenia i właściwości broni, kończąc na łącznych czynnościach do strzelania z karabinka. Uczniowie przeszli także szkolenie medyczne, doskonalące ich umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Mieli okazję zdobyć wiadomości z zakresu anatomii i fizjologii człowieka.

Partner, którym jest batalion, umożliwił także zorganizowanie zajęć z terenoznawstwa czy SERE, uświadamiając jak ważną umiejętnością dla przyszłego żołnierza jest wiedza na temat przetrwania w warunkach środowiska naturalnego.

Kilkugodzinne wizyty w jednostce nie tylko umożliwiają zdobywanie wiedzy teoretycznej. Jest to też doskonała okazja do obserwacji środowiska, w którym pracują żołnierze, podejrzenia rytmu dnia w wojsku oraz zaobserwowania zależności hierarchicznej w celu doskonalenia niezbędnych w wojsku umiejętności , do których należą zdyscyplinowanie i obowiązkowość.