Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Zespół Szkół nr 2 im. mjra H. Dobrzańskiego "Hubala"

Grupa młodzieży z naszej szkoły pod opieką pań: Pauliny Kotowicz i Marty Jaroszewskiej oraz pana Piotra Umerlika spędziła noc z 17 na 18 maja w sali gimnastycznej, uczestnicząc w ?Nocy kultury i rozrywki?. Propozycji spędzenia tego wyjątkowego czasu było wiele. Młodzież miała do dyspozycji gry planszowe, karty, krzyżówki, rebusy i inne łamigłówki, np. sudoku czy wybrane zadania z testów na IQ.

        Przeprowadzono kilka konkursów. Pani Marta zorganizowała testy wymagające myślenia logicznego i sprawnego łączenia faktów oraz udzielenia odpowiedzi na niezwykle podchwytliwe pytania. Pani Paulina poprowadziła konkursy dotyczące krajów anglojęzycznych. Quizy odbyły się z użyciem smartfonów. Pierwszy był w języku polskim, drugi w angielskim. W każdym z konkursów na uczniów zajmujących pierwsze trzy miejsca czekały nagrody.

        Podczas tej  nocy czytano książki wybrane przez uczniów oraz oglądano filmy pochodzące z ?Filmoteki szkolnej?. Najlepszym sposobem na rozbudzenie było wspólne śpiewanie, czyli szczególnie lubiane przez naszych uczniów karaoke. Tradycyjnie dominował repertuar disco polo, który w takich warunkach ok. godziny 2. w nocy jest niezastąpiony. Nad ranem niektórych uczestników naszej nocy zmorzył sen. Byli jednak tacy, którzy dzielnie wytrwali od 19:00 do 7:00 rano bez odpoczynku.

        Serdecznie dziękujemy za wspólne kulturalne spędzenie nocy kultury i rozrywki!   Marta Jaroszewska