Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Zespół Szkół nr 2 im. mjra H. Dobrzańskiego "Hubala"

W tym roku zmagania pierwszaków w piątek 26 października oceniali:  p. wicedyrektor Jolanta Lewandowska, p. Mariusz Białkowski, p. Marta Szudzik, p. Piotr Umerlik oraz Michalina Urbańska ? przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego.

Całą imprezę przygotowała i poprowadziła młodzież z klasy II technikum: Karolina Ceglarska, Sandra Golenia, Izabela Zwierzykowska, Weronika Dziewieczyńska, Damian Ciesielki i Łukasz Pluskota pod kierunkiem opiekunów Samorządu Uczniowskiego –  p. Marty Jaroszewskiej i p. Piotra Umerlika.

Tegoroczne otrzęsiny składały się z 11 konkurencji. Pierwsza z nich ?ile sił w płucach? polegała na nadmuchaniu przez 4 osoby z każdej klasy jak największej ilości balonów w ciągu 1,5 minuty. W tej konkurencji zwyciężyła klasa 1 TH/Hn (12 balonów). Kolejne zadanie zatytułowane ?kwaśna mina? polegało na obraniu bez użycia rąk i zjedzeniu w jak najkrótszym czasie wyjątkowo kwaśnej cytryny. Bezkonkurencyjna okazała się tu klasa 1a.  W trzecim zadaniu sprawdzono poczucie rytmu uczniów z ?Hubala?. Pierwszoklasiści zatańczyli do wybranych piosenek. Pojawiła się m.in. Macarena, Kankan, Gangnam Style, czy Kaczuchy. Jury najwyżej oceniło wysiłek oraz znajomość podstawowych kroków i poczucie humoru uczniów z klasy I s. Zadanie czwarte było z kolei konkurencją plastyczną. Zadaniem uczniów było narysowanie szminką na plecach kolegi wizerunku kota. Piąta konkurencja polegała na wypiciu bez użycia rąk zsiadłego mleka. Uczeń z klasy I a był bezkonkurencyjny. ?Łowca? to tytuł szóstego zadania. Pierwszoklasiści bez użycia rąk musieli zjeść jabłko pływające w misce z wodą. Do siódmej konkurencji zostali zaangażowani wszyscy uczniowie. Sprawdzono w niej gotowość do współpracy w klasie. Zadaniem młodzieży było wykonanie jak najdłuższego węża ze swoich ubrań w ciągu 45 sek. Węże były tak długie, że  w celu dokonania pomiaru, konieczne okazało się wyjście z nimi na korytarz.

8. konkurencja to ?koktajl zagadka?. Uczniowie pili na czas przygotowany napój. Zawierał on w sobie kisiel, kwasek cytrynowy, słodką posypkę i gumowe żelki. ?Kolorowy zawrót głowy? to konkurencja przeznaczona dla chłopców. Ich zadaniem było pomalowanie paznokci. Jury oceniło pomysłowość, staranność i zaangażowanie. W 10. konkurencji sprawdzono stopień otwartości umysłu naszej młodzieży. Uczniowie musieli udzielić odpowiedzi na  trzy podchwytliwe pytania. Musimy przyznać, że świetnie sobie poradzili i z tym zadaniem. Jury w ostatniej już konkurencji ?taniec z balonem? oceniało poczucie rytmu, pomysłowość i sprawność fizyczną. Warunkiem pozostania na parkiecie było utrzymanie między sobą balona. Oczywiście nasze pary nie mogły dotykać balonów ręką.

Po podliczeniu wszystkich punktów okazało się, że najlepiej spisali się uczniowie z klasy I TG (102 pkt.), którzy wyprzedzili klasę I s/mps (98 pkt.), Ia (81 pkt.) i I H/Hn (68 pkt.)

Nagrodą dla najlepszej klasy jest wybrany dzień bez pytania, sprawdzianów i klasówek oraz 4 x pizza.

Na koniec otrzęsin tradycyjnie uhonorowano przewodniczącego zwycięskiej klasy. Otrzymał on koronę z napisem ?kociak roku? oraz berło, czyli karton mleka. Wszyscy uczniowie złożyli również uroczystą przysięgę, ślubując m.in. sumienne chodzenie do szkoły, pilną naukę i ?miłowanie wychowawcy swego, jak siebie samego?.