W szkole o wypadek nietrudno. Ważne, by w kryzysowej sytuacji był w pobliżu ktoś, kto udzieli niezbędnej pomocy, bo od tego zależy zdrowie, a niekiedy nawet życie człowieka. W trosce o profesjonalną opiekę nad poszkodowanym, nauczyciele ?Hubala? uczestniczyli w dwóch szkoleniach dotyczących udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie, które odbyło się 12 lutego, składało się z części teoretycznej i praktycznej ( ćwiczenia resuscytacji ), natomiast drugie z nich, przeprowadzone w dniu 13 marca, miało charakter praktyczny. Symulowane przez uczniów sytuacje odzwierciedlały różne typy zagrożeń zdrowia i życia, z którymi musieli zmierzyć się nauczyciele. Pod czujnym okiem instruktorów ? pani Małgorzaty Drążkiewicz i pana Piotra Umerlika ? którzy przygotowali i prowadzili zajęcia, trening pierwszej pomocy był cennym doświadczeniem dla wszystkich, którzy w nim uczestniczyli.