Konkursy, rozgrywki sportowe, grill i wspólna zabawa przy muzyce – w wesołej atmosferze młodzież i nauczyciele „Hubala” świętowali powitanie wiosny. Miłośnicy sportu zagrali w turniejach piłki siatkowej dziewcząt i nożnej chłopców. Kreatywnością wykazali się uczniowie w konkursie Projektanta Mody, tworząc stroje z worków na śmieci i różnych akcesoriów. Klasa, która miała najwyższą frekwencję tego dnia, otrzymała trofeum przechodnie – Miotłę Antywagarowicza. Młodzież ujawniała swoje muzyczne talenty podczas konkursu karaoke. Dla tych, którzy woleli wykazać się sprawnością umysłową, zorganizowano konkurs „Ukryte wyrazy”, który polegał na odnalezieniu nazw zwierząt i roślin w gąszczu zdań. Całej imprezie jak zwykle towarzyszył pyszny poczęstunek przygotowany przez naszych uczniów.
   Piknik zorganizowali Kamila Krieger , Piotr Umerlik i Marta Szudzik przy współpracy grona pedagogicznego „Hubala”. Pogoda i humory zdecydowanie dopisały.