11 lutego uczniowie naszej szkoły ( klasa I LO i I TgHn )uczestniczyli w pokazie w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Aleksandrowie Kujawskim. Młodzież mogła zobaczyć mobilny symulator zagrożeń pożarowych domu jednorodzinnego. Symulator jest urządzeniem zaawansowanym technologicznie. Najważniejszą jego funkcją jest dynamiczna prezentacja zagrożeń pożarowych i innych niebezpiecznych zdarzeń, jakie mogą zaistnieć w domu jednorodzinnym. Jest inteligentnym modelem domu jednorodzinnego, w którym komputery i urządzenia elektroniczne kontrolują każdy element. Sposób reprezentacji zagrożeń działa na wyobraźnię. Ta forma jest bardziej interesująca niż klasyczna prelekcja.

Pokaz poprowadził pan Radosław Bajdalski. Opiekę nad młodzieżą sprawowały panie Małgorzata Drążkiewicz  i Angelika Dzioba.