Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Zespół Szkół nr 2 im. mjra H. Dobrzańskiego "Hubala"

W dniach 09 -10.12.2021 r. uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Aleksandrowie Kujawskim pod opieką wychowawców: Żanety Lewandowskiej, Piotra Umerlika, Aleksandry Wilniewczyc i Elżbiety Idziak ? Szymańskiej wzięli udział w dwudniowej wycieczce do Wrocławia w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. ?Poznaj Polskę?. Celem wycieczki było kształtowanie postawy szacunku do wartości i tradycji narodowych.

        Młodzież zwiedziła Muzeum Przyrodnicze Uniwersytetu Wrocławskiego, w którym poznała rożne gatunki zwierząt i roślin. Następnym etapem wycieczki był pobyt w centrum Wiedzy o Wodzie ?Hydropolis?, w którym każda sala jest obudowana multimedialnymi tablicami z ciekawostkami na temat przełomowych odkryć podwodnego świata, natury wody i sposobu jej wykorzystania przez człowieka. Uczestnicy wycieczki zwiedzili również Centrum Historii ?Zajezdnia?, które jest miejscem nowoczesnych wystaw historycznych, projektów edukacyjnych i kulturalnych. Wystawa główna zaaranżowana w hali zajezdni jest poświęcona całej powojennej historii Wrocławia, Dolnego Śląska i innych regionów włączonych do Polski w wyniku II wojny światowej. Następnym miejscem zwiedzania była Panorama Racławicka. W Małej Rotundzie Panoramy uczniowie obejrzeli instalację ?Bitwy pod Racławicami?. Zobaczyli również słynne dzieło Jana Styki i Wojciecha Kossaka przedstawiające zwycięską bitwę pod Racławicami wojsk powstańczych pod wodzą Tadeusza Kościuszki z wojskami rosyjskimi. Dzięki specjalnym zabiegom malarskim i technicznym obraz przeniósł uczniów w realny sposób w inny czas i rzeczywistość. Kolejną atrakcją wyjazdu było najstarsze w Polsce Wrocławskie ZOO. Uczniowie podziwiali zwierzęta ze wszystkich kontynentów świata oraz Afrykarium, gdzie znajduje się kompleks 21 basenów, w których żyje około 6 tys. ryb oraz płazy, gady i ssaki. Wychodząc z ZOO młodzież podziwiała Halę Stulecia i Iglicę oraz wysłuchać krótkiej historii związanej z ich powstaniem. Ostatnim punktem programu wycieczki, było poznanie dziedzictwa kulturowego, historycznego i naukowego Wrocławia poprzez zwiedzanie Ostrowa Tumskiego, Rynku miasta w pięknej bożonarodzeniowej scenerii, gotyckiego ratusza, renesansowych kamieniczek i Placu Solnego.

      Zamierzone cele wycieczki zostały zrealizowane. Pomimo niezbyt sprzyjającej pogody,  dzięki wspaniałej obsłudze Biura Podróży ARKONA z Koła, uczniowie zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń około 23.30 wrócili do domów.