W Hubalu rozpoczyna się rekrutacja do Projektu ?Szkoła zawodowa szansą na przyszłość?. Zapisy uczniów klas zawodowych i technikum do projektu są prowadzone w dniach 18.01-16.02.2018r.
Projekt realizowany będzie w roku szkolnym 2018/2019 w dwóch zespołach szkół: w Zespole Szkół Nr 1 i nr 2 w Aleksandrowie Kujawskim. W terminie od 01.01.2018r. do 30.09.2019r. wsparciem objętych zostanie 176 uczniów i 15 nauczycieli szkół zawodowych z terenu Powiatu Aleksandrowskiego. Projekt przewiduje realizację dodatkowego wsparcia służącego podnoszeniu, nabywaniu oraz uzupełnianiu wiedzy, umiejętności, kompetencji i kwalifikacji zawodowych, dostosowanego do potrzeb pracodawców oraz realizację wysokiej jakości staży i praktyk zawodowych dla uczniów w/w szkół.
Realizacja działań ma na celu podniesienie jakości kształcenia zawodowego i dostosowanie do potrzeb rynku pracy.Całkowita wartość projektu wynosi 685188,25 zł, z tego dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego wynosi 582 410,01 zł.
W ramach projektu będą realizowane następujące działania:
  • Kurs spawania MIG/MAG – wrzesień 2018 – dla uczniów klas : III technikum w zawodzie mechanik, ZSZ klas II w zawodzie elektryk, mechanik, ślusarz , monter, którzy ukończyli 18 lat
  • Kurs operatorów wózków widłowych – wrzesień 2018 – dla uczniów, którzy mają ukończone 18 lat
  • Kurs barmański – maj 2018 – dla uczniów klas I, II i III technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hotelarstwa,  dla uczniów klas I i II ZSZ w zawodzie kucharz, piekarz, cukiernik
  • Kurs obrabiarek sterowanych numerycznie – kwiecień – maj 2018 – dla uczniów klasy III technikum w zawodzie mechanik
  • Kurs baristyczny – kwiecień 2018 – dla uczniów klas I, II i III technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hotelarstwa
  • Szkolenie w zakresie rzeźbienia w owocach i warzywach carving – marzec 2018 – dla uczniów klas I, II i III technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz uczniów ZSZ klas I i II w zawodzie kucharz
  • Zajęcia pozalekcyjne z zakresu dietetyki – marzec – kwiecień 2018 – uczniowie klas I, II, III technikum.

Wszystkie kursy i szkolenia są bezpłatne. Zachęcamy do udziału i podnoszenia swoich kwalifikacji.

REGULAMIN REKRUTACJI ORAZ DOKUMENTY DO POBRANIA znajdziesz TUTAJ
Więcej informacji na tablicy ogłoszeń w holu oraz u koordynatora – p.Jolanty Lewandowskiej