Długo oczekiwany debiut rowerowych rajdowców z HUBALA  w obecnym roku szkolnym mamy już za sobą. Wrześniowe słońce oświetlało i coraz bardziej intensywnie ogrzewało 48 kilometrową trasę: HUBAL – Otłoczyn Stacja – Otłoczyn Wieś – Wołuszewo – Słońsk – Ciechocinek – Raciążek – Dąbrówka – Turzynek – Ostrowąs – Służewo – HUBAL.

Można stwierdzić, że pogodnie pożegnaliśmy wrzesień i on się nam tym samym odwdzięczył, choć nocny, dokuczliwie przenikliwy, ziąb stawiał początkowo jego wspaniałomyślność  pod znakiem zapytania.

A oto koedukacyjny skład peletonu:  Antoni Jurkowski,1Hn/Mt T; Jakub Wojtylewski ,  1Hn/Mt T; Julia Biegała, 2 Hn/LT; Kacper Żywiczyński, 1 k/mps; Weronika Jabłońska, 2 TGH; Maja Linowska, 2 TGH; Wojciech Dziurla, 4 LO; Bartłomiej Korba, 3LO; Krzysztof Ortman, 3 LO; Agata Szachuła, 3 LO i Paweł Rewers, 4 TGE.

Opiekunami rajdu byli: Krzysztof Maruszak, Łukasz Rataj i niżej podpisany. Z podziwem i satysfakcją asystowali wyczynowi naszych uczennic i uczniów, ponieważ:

Niestraszny odtąd im poranny ziąb,

Niestraszne  setki kilometrów pół.

Zdziwienie miłe grzało myśli głąb,

Ile radości z jednej tylko pary kół.

Tomasz Rychert