W dniu 06 września uczniowie klas maturalnych  ( III LO i IV technikum ) z opiekunami p. Żanetą Lewandowską i p. Mariuszem Białkowskim wzięli udział w „Kujawsko – Pomorskim Salonie Maturzystów – Perspektywy”.

Po raz kolejny kiermasz edukacyjny odbył się w Auli UMK w Toruniu.

Uczelnie z różnych regionów Polski przedstawiły maturzystom swoją ofertę studiów . Była to dla młodzieży okazja do zapoznania się z zasadami rekrutacji, planowanymi nowymi kierunkami i warunkami studiowania. Wizyta w Salonie z pewnością pomogła uczniom w podjęciu decyzji dotyczących dalszego kształcenia.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Gdańsku przygotowała dla gości Salonu prezentacje na temat egzaminu maturalnego w roku 2019 z przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych. Największym zainteresowaniem cieszył się wykład motywacyjny „Jak zdać maturę z matematyki czyli : jak się zmotywować? jak skutecznie się uczyć i zapamiętywać? jak wyznaczyć cel i go osiągnąć?”

Pozostaje tylko życzyć naszym uczniom jak najlepszych wyników na maturze i trafnych decyzji podczas wyboru wymarzonych uczelni.