Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Zespół Szkół nr 2 im. mjra H. Dobrzańskiego "Hubala"

Ostatni tydzień nauki w tym roku kalendarzowym upływa pod znakiem licznych świątecznych wydarzeń.

We wtorek gościliśmy na jasełkach rodziców naszych uczniów, którzy dokonali także degustacji świątecznych wypieków, przygotowanych przez uczniów technikum gastronomicznego. W tym dniu po raz kolejny wolontariusze ?Hubala? prowadzili kiermasz charytatywny, którego celem jest wsparcie najbardziej potrzebujących pomocy uczniów naszej szkoły. We środę odbyły się pokazy jasełek dla uczniów.

Rozstrzygnięto świąteczne konkursy. Konkurs „Magia Słodkich Świąt Bożego Narodzenia” , zorganizowany przez nauczycieli uczących przedmiotów gastronomicznych, wygrała  Nicola Paczkowska za wykonanie miodownika oraz Daria Piotrowska za piernik z białą czekoladą. Drugie miejsce jury przyznało Justynie Krajewskiej oraz Anicie Pietrzak, zaś trzecie miejsce zajęły Justyna Joda oraz Dominika Rzepecka. Wyróżnienie otrzymała Julia Bojanowska. Jury doceniło nie tylko wysokie walory smakowe wypieków, ale także ich wspaniały wygląd.

W konkursie na najpiękniejszą dekorację świąteczną sali lekcyjnej wyróżniono 5 klas. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie z klasy I tg za dekorację sali 202, drugie miejsce przypadło uczniom z klasy II tgh (dekoracja sali 21) oraz II khm szkoły branżowej I stopnia (dekoracja sali 26). Trzecie miejsce jury przyznało uczniom z klasy II b/s szkoły branżowej I stopnia (dekoracja sali 105) oraz III technikum (dekoracja sali 106). Jury oceniało zaangażowanie uczniów w wykonanie dekoracji, pomysłowość i stworzenie świątecznej atmosfery w klasie. Organizatorem konkursu był Samorząd Uczniowski, a nagrodą dla uczniów z tych 5 wyróżnionych klas jest wybrany przez nich dzień bez pytania i sprawdzianów. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim, którzy byli zaangażowani w przygotowania do powyższych konkursów.

W tym tygodniu zakończono również zbiórkę darów dla zwierząt ze schroniska zorganizowaną przez klasę 3s/st pod opieką p. Pauliny Kotowicz. Włączyła się w nią cała społeczność „Hubala”. Zebrano kilkadziesiąt worków suchej karmy, puszki, koce, kołdry, miski i wiele innych rzeczy niezbędnych w schronisku. Po odbiór darów przyjechała wolontariuszka – pani Danusia wraz z pieskiem Sabinką.

Przed nami jeszcze klasowe wigilie, a potem już? upragnione Święta Bożego Narodzenia. Życzymy wszystkim zdrowia i spełnienia marzeń!