Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Zespół Szkół nr 2 im. mjra H. Dobrzańskiego "Hubala"

W ramach Tygodnia Profilaktyki Zdrowia Psychicznego Młodzieży 15 marca odbyło się spotkanie z rodzicami. Było okazją, by podyskutować o problemach młodych ludzi, wysłuchać opinii specjalistów oraz skorzystać z konsultacji psychologicznych.

    Młodzież zaprezentowała spektakl „Sztuka życia. Gdy nastolatka życie boli i cieszy – w odsłonach kilku”. Przedstawienie ukazuje świadomość młodego człowieka – jego obawy, problemy i lęki, ale także radości, wartości, sposoby wyrażania siebie. Mówi o trudnych relacjach z rodzicami, o braku, ale i możliwości porozumienia. Kolejne sceny ukazują różne aspekty życia młodego człowieka. To, co je łączy, to potrzeba mówienia o przeżyciach i emocjach jako warunek konieczny w kontaktach międzyludzkich, zwłaszcza z osobami najbliższymi. Spektakl podpowiada, jak zrozumieć drugiego drugiego człowieka.

    „Sztuka życia” to przedstawienie dynamiczne, pełne ekspresji. Pobudza do wielu refleksji. Wspaniale przygotowane i zagrane przez uczniów pod opieką pana Tomasza Rycherta.